Ambale mi ambale mi?

Ambale mi ambale mi?

Ayrıca bulmacalarda sıkça sorulan soru olan “Birini düşünemez duruma getirmek, çok yormak, fazla gaz vererek otomobili çalışamaz duruma getirmek” anlamlarındaki ambale etmek ve “çok yorulup iş göremez, düşünemez duruma gelmek” anlamındaki ambale olmak birleşik fiillerinde geçen bir söz sorunun cevabı AMBALE olmalıdır.

Ambale ingilizce ne demek?

“ambale” teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 3 sonuç perplexed s. confused s. surging speed i.

Ambale nedir tıp?

Damarlarda biriken yağ ve kolesterol gibi maddelerin bazı bölümlerinin koparak yukarıya kan akımıyla gitmesiyle oluşan pıhtı atması, ciddi sonuçlar doğuran ve önemsenmesi gereken bir hastalık olarak biliniyor.

Kafam ambalaj oldu ne demek?

“Birini düşünemez duruma getirmek, çok yormak, fazla gaz vererek otomobili çalışamaz duruma getirmek” anlamlarındaki ambale etmek ve “çok yorulup iş göremez, düşünemez duruma gelmek” anlamındaki ambale olmak birleşik fiillerinde geçen bir söz.

Ambale hangi dilde?

Fransızca emballé sözcüğünden alıntıdır.

Ambale neden olur?

Araç ambaleye neden kalkar sorusuna cevap; motorun yanma odasına yağın girmesidir. Dizel sıkıştırma ile yanan bir yakıt olduğu için buna göre tasarlanan parçalar, yanan yağ ile kontrol edilemeyen çalışmaya sebep olur. Elektronik bir ateşleme sistemi olmadığı için kontağın kapatılması da motoru durdurmaz.

Ambole ne?

Ambale hangi dil?

Fransızca emballé sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca s”emballer “(at) gemi azıya almak, duyguları altüst olmak, sersemlemek” fiilinden türetilmiştir.

Rutin hangi dil?

Rutin, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir. – Herkes kendi rutinine baş eğmesini öğreniyordu.

Motor ambale ne demek?

Kelime anlamı “çok fazla gaz vererek otomobili kullanılamaz duruma getirmek” olarak tanımlanan bu kavram, motorun kontrolsüz bir yakıt veya yağ girişi ile durdurulamaz hale gelmesini ve bozulmasıdır.

Ambale kalkmak ne demek?

Halk dilinde ambeleye kalkmak olarak bilinen aslında ismi diesel Runaway olan bu terimin anlamı motorun devirlenerek kendini yok etmesidir.

Egale ne demek kisaca?

Egale, “eşitlemek, eşit olmak; derecesine ulaşmak, eşitlenmek” anlamlarında egale etmek ve egale olmak biçiminde kullanılır. (spor) Bir rekoru yinelemek. Kapalı salon pentatlon Türkiye rekorunu kırdı, açık hava yüksek atlama rekorunu egale etti…